Меню

Опитування
Чи підтримуєте Ви створення ГО "Сокиряни-Відродження"

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Земля - наш спільний дім
Добавив: kuman
Оцінка:

1. Місячник озеленення та благоустрою населених пунктів Сокирянщини повинен пройти ефективно.

        З метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природо-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища, покращення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення  в районі триває місячник благоустрою.
       Як зазначають у відділі інфраструктури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації цього року надзвичайно мало часу для приведення у належний стан населених пунктів району. Тож відповідні служби, голови сільських рад, громадськість мають в стислі терміни вжити заходів та здійснити ряд запланованих завдань.
       Нині створено територіальні робочі групи в населених пунктах, до яких залучено представників громадських організацій, доведено виконавцям екологічні заходи за видами і обсягами робіт на закріплених територіях та об’єктах благоустрою.
        Необхідно провести упорядкування та благоустрій русел та берегів річок, каналів, джерел, водойм, в тому числі ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ на берегах річок та прибережних смугах, а також вжити заходів щодо створення нових зелених насаджень та провести догляд за існуючими, здійснити висаджування дерев та кущів, благоустрій закріплених територій, впорядкувати території кладовищ.
        
Джерело: http://sokyriany.bukoda.gov.ua

2. «Земля - наш спільний дім».

      Земля – це неоціненний дар, наш спільний дім, і берегти її – наш священний обов’язок.
      Саме з метою активізації участі учнівської молоді в природоохоронній роботі та екологічному русі, формування екологічної культури учнівської молоді, виявлення та поширення нетрадиційних форм роботи з набуття знань і досвіду розв’язань екологічних проблем 12 березня 2018 року відділ освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з районним центром творчості дітей та юнацтвапровели районний етап  Всеукраїнського конкурсу агітаційних колективів «Земля-наш спільний дім».
       Зокрема, у конкурсі взяли участь 12 колективів  закладів загальної середньої освіти району, які представляли творчі виступи на тему: «Раціональне природокористування».
        Всі учасники районного конкурсу продемонстрували достатній виконавський рівень, в повній мірі розкрили тематику конкурсу, вирізнялися оригінальністю художнього оформлення, артистизмом. Отож, за результатами конкурсу призові місця були розподілені таким чином: І місце – агітбригада «Ноосфера» Ломачинецької ЗОШ І-ІІІ ст., ІІ місце - агітбригади « Гроно калинове» Романковецької гімназії ім. К.Ф. Поповича, «Юний еколог» Михалківського НВК та «Первоцвіт» Василівської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІІ місце - агітбригади «Екос» Грубнянської ЗОШ І-ІІІ ст., «Маків цвіт» Вітрянського НВК та «Сполох» Ожівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
       Сокирянщину на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу агітаційних колективів «Земля - наш спільний дім», який відбудеться 14 березня 208 року в м.Чернівці представить агітбригада «Ноосфера» Ломачинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
       
Джерело: http://sokyriany.bukoda.gov.ua

3. Застереження! Спалювання сухої трави та сміття вкрай небезпечне!

      Із початком весняно-літнього періоду пожежі, що пов’язані із випалюванням сухої трави та інших рослинних рештків стають справжнім лихом. Головною причиною виникнення таких загорань є людська недбалість і недотримання елементарних правил протипожежної безпеки. Запалюючи багаття під час відпочинку в лісі, чи спалюючи минулорічну суху рослинність в себе на городі, громадяни не замислюються над тим, що своєю поведінкою вони здатні спричинити масштабну пожежу.
       Під час загорання сухої трави полум’я може перекинутися на житлові будинки та інші споруди, завдавши при цьому значних матеріальних збитків. Разом із тим, такі пожежі завдають непоправної шкоди довкіллю, знищуючи родючий шар ґрунту.      Страждають у подібних ситуаціях і люди, змушені вдихати токсичний дим, що містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. Осередком потенційної пожежі можуть стати й ліси, куди з приходом весни закарпатці прямують на пікнік.
       Зважаючи на сказане више, закликаємо громадян дотримуватися на природі правил пожежної безпеки й не допускати загорань в екосистемах.
       У лісах і парках багаття слід розкладати тільки на спеціально відведених ділянках, ні в якому разі не залишати його без нагляду й обов’язково гасити перед поверненням додому.
      Якщо ви розпалюєте вогнище у себе на подвір’ї, робити це треба у безвітряну погоду на відстані мінімум 15м від будівель і споруд.
      Нагадаємо і про те, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу - тягне за собою адміністративну відповідальність. Порушникові загрожує накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів,  і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  
     Начальник Сокирянського РВ УДСНС
       Селезньов С.М.

Додано: 13.03.2018 в 18:06

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери