Меню

Опитування
Чи підтримуєте Ви створення ГО "Сокиряни-Відродження"

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Запитуєте – відповідаємо
Добавив: SOKPFU
Оцінка:

Запитуєте – відповідаємо


   «В лютому мені виповнюється 55 років, маю 20 років стажу роботи, з часу народження постійно проживаю в с. Хлівище Кіцманського району, яке віднесено до зони посиленого радіологічного контролю, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Чи матиму я право на пенсію як постраждалий від Чорнобильської катастрофи?»
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148–VІІІ від 03.10.2017 внесено зміни і до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині тривалості страхового стажу, що дає право на даний вид пенсії.
Так, особи, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу. Зокрема, таке право збережено для осіб, які постійно проживали (проживають) або постійно працювали (працюють) у зоні посиленого радіологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років.
Необхідною умовою для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку є встановлення статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи, яке підтверджується відповідним посвідченням, та довідка про періоди постійного проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями).
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року для осіб, які досягли 60 років, необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком складає не менше 25 років.
Таким чином, у випадку наявності посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідки про періоди постійного проживання (роботи) на території, віднесеної до зони посиленого радіологічного контролю, Ви можете реалізувати право на пенсію зі зниженням пенсійного віку на 5 років, при наявності страхового стажу не менше 20 років.
         
  Ірина ПАСТУХ, головний спеціаліст відділу контролю правильності призначення пенсій на спеціальних умовах управління пенсійного забезпечення

Додано: 22.02.2018 в 17:18

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери