Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення
Добавив: kuman
Оцінка:

 Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення обговорили на черговій сесії Новодністровської міської ради.

       17 січня виконком встановив тариф на послуги ДКП «Управління «Тепловодоканал» в розмірі 30,62грн. за 1куб.м (водовідведення – 17,35грн. за 1куб.м, водопостачання – 13,27грн. за 1куб.м) з відшкодуванням з міського бюджету різниці в тарифі на послуги водопостачання та водовідведення для населення, а саме 5,00 грн. за 1 куб.м (2,50 грн ‑ за водопостачання та 2,50грн. ‑ за водовідведення), та рекомендував Новодністровській міській раді розглянути на черговому засіданні сесії міської ради питання щодо виділення коштів на відшкодування різниці в тарифі.
      На черговій сесії Новодністровської міської ради депутати розглянули пропозицію виконавчого комітету, викладену у рішенні №12/1 від 17 січня 2018 року про виділення з міського бюджету коштів на компенсацію ДКП «Управління «Тепловодоканал» за надані населенню послуги з водопостачання та водовідведення. Йдеться, за приблизними підрахунками, про суму 1,1млн.грн. на рік (точного розрахунку на сесію не подано).
       В ході обговорення порушеного питання прозвучало ряд зауважень та пропозицій. Передусім відзначено, що вільних коштів у міському бюджеті 2018 року немає, адже на його утримання перейшов спортивний комплекс, частково фінансуватиметься медичний заклад, суттєвих видатків потребують освітні заклади тощо. Кошти, які надходять від реалізації об’єктів (споруди «панчішки»), не можуть бути використані на вказані цілі, адже, згідно чинного законодавства, повинні спрямовуватись на розвиток інфраструктури. Депутатам не була представлена програма для відшкодування. Говорилось також про те, що для малозабезпечених людей передбачаються державні субсидії, компенсувати які ще й з міського бюджету недоцільно. Депутатам було також доведено, що диференціювати тариф для різних груп споживачів (населення, підприємства, бюджетні установи) не дозволяє чинне законодавство.
       Разом з тим, депутати були фактично одностайні в твердженні, що утримувати підприємство лише за рахунок підняття тарифів не можна. Передусім необхідно вживати заходів для модернізації обладнання, що могло б зменшувати витрати на виробництво послуг. Також варто звернути увагу на суттєві втрати води саме всередині житлових будинків (до 30%), до яких можуть мати причетність недобросовісні споживачі а не на магістралях, де їх фактично немає. З цього приводу прозвучала пропозиція відновити роботу будинкових лічильників. Були висловлювання і щодо доцільності вивчення питання про об’єднання двох житлово-комунальних підприємств в одне, що зменшило б витрати на утримання передусім адміністративного персоналу.
     Прозвучали також рекомендації затвердити на черговому засіданні виконкому економічно обґрунтованих тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, а керівнику ДКП «Управління «Тепловодоканал» разом із профільними спеціалістами міської ради розробити заходи щодо модернізації підприємства та зменшення витрат на його утримання.
      Отриману в ході обговорення інформацію депутати взяли до відома.
   
   Джерело: http://miska-rada.com.ua

Додано: 14.02.2018 в 22:57

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери