Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Соціальні питання
Добавив: kuman
Оцінка:

1. У Мінсоцполітики розповіли, коли почнуть монетизувати субсидії.

     У Міністерстві соціальної політики України розповіли, коли почнеться монетизація субсидій.
     Про це, зокрема, розповів директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає "5 канал".
       "Загальна сума призначених таких монетизованих виплат - 1,1 мільярда гривень. Ми плануємо забезпечити таку виплату в кінці жовтня поточного року", - заявив Музиченко.
    За його словами, це дасть можливість додатково стимулювати населення до зменшення споживання енергоресурсів. Крім того, громадяни побачать, куди «дівається» їх економія - вона трансформується в конкретні виплати Відзначається, що на законне відшкодування зекономлених енергоносіїв в попередній опалювальний період мають право 2 млн сімей. Так, більше 80% з них написали заяву про повернення коштів. Кошти будуть переводити на рахунки в банках або через пошту.

2. Без субсидій: 4 обмеження при нарахуванні компенсації, які почали діяти в жовтні 2017 року.

        У 2017 році уряд України вніс зміни в систему субсидування, які можуть зменшити кількість субсідіантов.
      У жовтні поточного року проводиться автоматичне перепризначення субсидій на оплату ЖКП на опалювальний період 2017-2018 рр. При розрахунку державної допомоги на оплату комунальних квитанцій будуть застосовуватися нові правила і обмеження, які вступили в силу в поточному році.
          Портал Domik.ua проаналізував постанови Кабміну, затверджені в 2017 році, і виявив обмеження, які будуть враховуватися при підрахунку розміру компенсації і відіб'ються на кількості субсідіантов.
                             
Обмеження перше. Нові норми споживання енергоресурсів
     У Кабміні знизили кількість газу і електроенергії для опалення житлових приміщень, на яке нараховується субсидія. Відповідну постанову №51 було прийнято 7 лютого 2017 року. Документ набув чинності 1 травня поточного року, але субсидії за новими правилами нараховуються з жовтня 2017 року. У документі вказані наступні норми споживання газу та електрики для опалювання житла:
      51 кВт · год електроенергії на 1 кв. м опалювальної площі (в опалювальному сезоні 2016-2017 рр. норма становила - 65 кВт · год, зменшення на 27,5%);
     5 куб. м природного газу на 1 кв. м опалювальної площі (в опалювальному сезоні 2016-2017 рр. - 5,5 куб. м, зменшення на 11,0%).
      Зміни торкнулися і споживачів, які використовують газ для приготування їжі та / або підігріву води.
      Нові норми використання природного палива прописані в постанові уряду України №609, прийнятого 18 серпня 2017 року. У документі вказані обсяги, на які нараховується субсидія:
     3,3 куб. м при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання (раніше 4,4 куб. м, зменшення на 33,3%);
     5,4 куб. м при наявності газової плити і без централізованого гарячого водопостачання (раніше 7,1 куб. м, зменшення на 31,5%);
     10,5 куб. м при наявності газової плити і газового водонагрівача (раніше 14 куб. м, зменшення на 33,3%).
      Нові норми споживання енергоресурсів менше позначаться на українцях, які використовують природне паливо для приготування їжі і підігріву води. А тим, хто опалює житлові приміщення газом, доведеться або знизити витрати палива, або оплачувати по 0,5 кубів на 1 кв. м опалювальної площі за тарифом 6,96 грн.
             
Обмеження друге. Зміна термінів нарахування субсидії на опалювальний період
       Нововведення торкнулися періоду, на який нараховується компенсація. Нові правила затверджені відповідно до постанови Кабміну № 300 від 26 квітня 2017 року. У поточному році субсидія на оплату індивідуального опалення буде нараховуватися з 16 жовтня 2017 го по 15 квітня 2018 року. У минулому опалювальному сезоні споживачі отримували державну допомогу з 1 жовтня 2016- го по 30 квітня 2017 року.
      В опалювальному сезоні 2017-2018 рр. українці не зможуть покрити перевитрати газу в більш холодні місяці за рахунок більш теплих. Нові норми зменшують період нарахування «зимових» субсидій на 1 місяць (зменшення на 16,7%). Для опалення приватного будинку площею 100 кв. м - це 500 куб. м газу, які можна було використовувати в холодні місяці.
               
Обмеження третє. Нові правила аналізу сукупного доходу субсідіантов
     При нарахуванні компенсації в жовтні 2017 року враховуватися дохід, який споживачі отримували в I і II кварталах поточного року. Згідно з постановою уряду №609, підвищення мінімальної заробітної плати відіб'ється на розмірі субсидії. Редакція порталу підрахувала, що при оплаті комунальних послуг в однокімнатній квартирі в Києві середній розмір субсидії складе 1116,04 грн на місяць.
   
         Обмеження четверте. Борги з оплати житлово-комунальних послуг
      У жовтні 2017 року органи соціального захисту населення відмовлять в нарахуванні субсидії споживачам, які за два місяці накопичили заборгованість з оплати ЖКП у розмірі від 340 грн. Таке правило прописано в постанові Кабміну №609. Береться до уваги заборгованість, накопичена до лютого 2017 року. Винятком вважається несвоєчасна виплата зарплати, що підтверджується документами, і оспорювання боргів в суді. Щоб відновити отримання державної допомоги, необхідно оплатити комунальні квитанції або підписати договір реструктуризації заборгованості з оплати ЖКП.
       У 2017 році уряд затвердив 3 постанови, які стосуються правил нарахування субсидій на оплату ЖКП. В опалювальному сезоні 2017-2018 рр. споживачам нарахують компенсацію з урахуванням:
    зниження норми споживання газу та електрики;
    зменшення термінів опалення приватних будинків;
    аналізу доходів за I і II квартали 2017 роки;
    наявності боргів з оплати комунальних послуг.

    Джерело: domik.ua

3. Виплата підвищених пенсій розпочинається від сьогодні.

    Закон України про підвищення пенсій, ухвалений Верховною Радою, підписаний Президентом України та набрав чинності, і від сьогодні, 11 жовтня, розпочинається процес нарахування та виплат осучаснених пенсій. Про це під час засідання Уряду повідомив Прем’єр-міністр України.
      Голова Уряду підкреслив, що запроваджується нова система, яка дозволить людям «отримувати справедливі пенсії». «Наші кроки передбачають наступне: більше в Україні не буде мінімальної пенсії в 946 грн, мінімальна пенсія виросте до 1452 грн. Менше ніхто отримувати не буде. З цього місяця ми відмінили оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Ми це відміняємо, люди починають отримувати повну пенсію. А далі – підвищення на понад 200 грн отримають вже цього місяця понад 5,4 млн громадян. Всього ж осучаснення передбачене для понад 9 млн. пенсіонерів».
    «Система сформована  таким чином, аби той, хто більше працював – більше й отримував. Осучаснення пенсій буде щорічним і  автоматичним».

Джерело: http://hvylya.net/news

4. Трудові колективи районних установ соціально – культурної сфери зініціювали зустріч з Сокирянським міським головою.

       Ще від початку року проблемним питанням залишається фінансування бюджетної сфери району, в тому числі культури. На даний час в районі склалася критична ситуація з виплати заробітної плати працівникам соціально – культурноїсфери, які надають послуги жителям Вашковецької та Сокирянської ОТГ. Варто відмітити, що районі заклади фінансуються із трьох бюджетів: районного бюджету, місцевих бюджетів Вашковецької та Сокирянської ОТГ. Нині фінансові зобов’язання виконали тільки районний бюджет та Вашковецька ОТГ. Сокирянська міська рада попри направлені листи щодо несвоєчасного фінансування за послуги жителям громади відмовляє, мотивуючи перерахунком субвенції, яка до слова розрахована на рівні 2016 року.
    Тож сьогодні, 11 вересня, трудові колективи Сокирянської музичної школи, Сокирянської художньої школи та бібліотечних закладів міста зініціювали зустріч з Сокирянським міським головою Василем Равликом задля вирішення питання подальшого фінансування установ. Обурює людей те, що з початку року трудовим колективам періодично доводиться звертатися до міської влади про оплату наданих послуг жителям ОТГ.
    За результатами зустрічі Василь Равлик пообіцяв врегулювати дане питання та розглянути можливість виділення фінансування, бо, за його словами, на даний час в міському бюджеті для покриття фактичних витрат до кінця року немає, а тому це можливе лише при надходженні стабілізаційного фонду. Він також запевнив, що будуть розглянуті пропозиції бюджетних установ району, що надають послуги населенню м. Сокиряни та с. Коболчин щодо обсягу фінансування на наступний 2018 рік.  

Джерело: Сайт РДА

Фото з сайту міської ради

Додано: 11.10.2017 в 22:08

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери