Меню

Опитування
Чи підтримуєте Ви створення ГО "Сокиряни-Відродження"

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Річниця виведення радянських військ з Афганістану
Добавив: kuman
Оцінка:

1. Звернення голови райдержадміністрації Петра Бескупського та голови районної ради Василя Козака з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

       Шановні учасники бойових дій в Афганістані, воїни-інтернаціоналісти!
      15 лютого – особлива дата. Це день смутку за втраченими друзями, спогадів про суворі роки далеко від Батьківщини та випробування, що лягали  на плечі молодих хлопців. День, коли  29 літ тому останній солдат Збройних сил колишнього СРСР залишив, обпалені війною, землі Афганістану.
       Щорічно, в цей лютневий день український народ віддає глибоку шану солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії, Куби, Чехії та в інших «гарячих» точках світу. Всім, хто чесно й сумлінно виконував військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство ви заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни – миротворця.
       Ви, шановні воїни - інтернаціоналісти, ветерани Афганістану, як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю наших дітей та онуків.
       Нажаль сьогодні Україна, не по своїй волі, опинилася в жахливій ролі «гарячої точки». Східні рубежі захищають хоробрі та мужні герої. І зараз ми особливо опираємося на вашу мудрість та виваженість, на ваші поради та знання. Маємо об’єднатися і всі разом іти вперед, долати труднощі  й негаразди. У нас у всіх спільна мета – мирна, сильна і незалежна Україна.
        Цінуємо і пам’ятаємо подвиг кожного з вас. Захоплюємося героїзмом ваших нащадків, наших мужніх воїнів, які зараз захищають країну на Донбасі.
        Віримо у краще майбутнє та  щасливу долю наших дітей. І нехай ця віра підтримує всіх нас на життєвій дорозі.
        Шановні учасники бойових дій в Афганістані, воїни-інтернаціоналісти!
        Бажаємо всім Вам і вашим родинам міцного здоров’я, добра, та благополуччя.
        Всім нам миру та спокою.
        Джерело: Сайт РДА

 

2. 15 ЛЮТОГО - 29 РІЧНИЦЯ ВИВЕДЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ.

      Двадцять дев’ять років тому, 15 лютого 1989 року, закінчилася одна із найдовших і трагічних воєн другої половини 20-го століття – війна в Афганістані. Нікому не потрібна війна…
       Рішення ввести радянські війська до Афганістану було ухвалено 12 грудня 1979 року. Офіційною метою введення було запобігання загрозі іноземного військового втручання.
    Військове угруповання, яке офіційна радянська пропаганда називала винятково обмеженим контингентом радянських  військ,  було  безпосередньо  втягнуте  у  громадянську війну, що розгорялася в Афганістані, і стало її активним учасником. У конфлікті брали участь збройні сили уряду Демократичної  Республіки Афганістан з одного боку і озброєна опозиція (моджахеди, або  «душмани») − з іншого. Боротьба велася за повний політичний контроль над територією Афганістану. Моджахедам у ході конфлікту підтримку надавали військові фахівці США, ряд європейських країн-членів НАТО, а також пакистанські спецслужби.
       25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ в ДРА по трьох  напрямах: Кушка-Шинданд-Кандагар, Термез-Кундуз-Кабул, Хорог-Файзабад. Десант висаджувався на аеродромах Кабула, Баграма, Кандагара.
       Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).
       Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року,  відповідно  до  укладених у  квітні  1988  року  Женевських  угод  про політичне  врегулювання  становища  навколо  ДРА.
       Радянський Союз зобов’язався вивести свій контингент  в  дев’ятимісячний  термін,  тобто  до  15  лютого наступного року.
      За повідомленнями, в перші три місяці Афганістан покинули 50183 військовослужбовці. Ще 50100 осіб повернулися в СРСР у період з 15 серпня 1988 по 15 лютого 1989 року.
     15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім радянським військовослужбовцем, який переступив по  Мосту Дружби кордон двох країн. Насправді на території Афганістану ще  залишалися як радянські військовослужбовці, що потрапили в полон до душманів, так і підрозділи прикордонників, які прикривали виведення військ, та повернулися на територію СРСР лише в другій половині дня 15 лютого. Прикордонні війська КДБ СРСР виконували завдання з охорони  радянсько-афганського кордону окремими підрозділами на території Афганістану до квітня 1989 року.
      Найважчим  підсумком  афганської  війни  стала  загибель  наших  солдатів  та  офіцерів,  скалічені  долі молодих  людей,  гіркота  споминів  про  бої  та  кров, втрати і рани.
      Участь у війні взяли 160375 військовослужбовців з України, 3360 з яких загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами.
      Ця  війна  зламала  життя  багатьом  молодим  хлопцям. Незважаючи ні на що, вони  чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними військовій присязі до кінця.
      15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.
      Але...  Мимоволі  оцінімо  сьогоднішні  реалії. Нині  знову  йде  війна.  І,  як  не  прикро,  бойові  дії тривають на території нашої країни. І участь у них разом із співвітчизниками беруть колишні воїни-інтернаціоналісти. Знову йде війна, нав’язана нам проімперськими  амбіціями  російських  політиканів. Задум у них  один − знищити Україну. Тож молімось Богу, щоби «гаряча» точка, якою є нині схід нашої країни, якнайшвидше і назавше зникла з карти України. Але знаймо, що біль та горе, принесені війнами, пам’ять про загиблих героїв нікуди не дінуться із наших душ і сердець. І пам`ятаймо: ЛЮДИ ХОЧУТЬ МИРУ!
       Шановні ветерани, дорогі учасники бойових дій на території інших держав, у зоні АТО, всі сокирянці і коболчинці! Бажаємо вам мирного неба над головою, міцного здоров’я, сталевої волі і доброї долі!
      
З повагою −
       міський голова Василь РАВЛИК,
       в. о. старости с. Коболчин Віктор ГРИНЮК.
Джерело: Сайт міської ради

3. Ветеранів-інтернаціоналістів привітали з 29-ю річницею виведення радянських військ з Афганістану.

     Питання та проблеми учасників бойових дій в Афганістані та інших «гарячих точках» світу завжди знаходять своє вирішення за підтримки районної влади та профільних служб. Днями відбулася зустрічі ветеранів-афганців з керівництвом райдержадміністрації та керівниками підрозділів.
      З  29-ю річницею виведення радянських військ з Афганістану учасників заходу привітали заступник голови райдержадміністрації Ірина Тарасова, керівник апарату райдержадміністрації Алла Серебрянська та голова районної спілки воїнів-інтернаціоналістів  Павло Зелений.
   Вітаючи воїнів-афганців, заступник голови  райдержадміністрації Ірина Тарасова  зазначила, що ветерани Афганістану завжди були і є прикладом мужності й відваги, зразком людей, для яких обов’язок — це не просто слово, а норма поведінки, зміст життя. Вона наголосила, що райдержадміністрація та районна рада будуть і надалі вирішувати існуючі проблеми, допомагати у щоденних буденних справах. Представник виконавчої гілки влади подякувала за небайдужість та активність в громадському житті, адже минулого року з ініціативи афганців було відкрито пам’ятник побратимам, а цього року започатковано учнівський турнір з волейболу.
    Привітав своїх побратимів голова районної спілки воїнів-інтернаціоналістів Павло Зелений та подякував районному керівництву за можливість побачитися та поспілкуватися з товаришами і висловив сподівання на таку ж зустріч в наступному році.
      Пам’ять про всіх, хто віддав життя в роки воєнних протистоянь,  вшанували хвилиною мовчання.
      Про дотримання соціальних гарантій воїнів-нтернаціоналістів, забезпечення медичного супроводу, відповідного законодавства у сфері земельних відносин говорили керівники управління соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу інфраструктури, ЖКГ та цивільного захисту райдержадміністрації, центральної районної лікарні, ЦПМСМ,  відділу Держгеокадастру, Пенсійного фонду.
      Під час зустрічі ветерани-афганці виступили із пропозицією встановлення пам’ятника героям-інтернаціоналістам і в райцентрі, на території меморіального комплексу біля нового будинку культури. Адже, за їх словами, щодня люди району приїжджають сюди і зможуть віддати шану полеглим, а районні щорічні зустрічі дають можливість поспілкуватися та вшанувати побратимів. Районна організація воїнів-афганців ініціює звернення у законодавчому форматі, а районна влада, підтримуючи таку ідею, забезпечуватиме втілення проекту.
      Щороку в ці лютневі дні побратими зустрічаються , як друзі, давні знайомі, а представники влади уже добре знають кожного з цих відважних людей, триває діалог про Мир, Добро і наступність поколінь людей, готових стати на захист інтересів рідної землі…
         
Джерело: http://nordbess-news.cv.ua

Додано: 15.02.2018 в 20:14

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери