Меню

Опитування
Яку модель об'єднання територіальних громад вибираєте Ви?

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Реформа медицини - сімейні лікарі та госпітальний округ.
Добавив: kuman
Оцінка:

1.Сімейні лікарі обговорили проблеми, пов’язані з впровадженням медичної реформи первинної ланки.

     Вчора, 01 березня 2018 року в Сокирянській центральній районній лікарні відбулася нарада за участю голови районної державної адміністрації Петра Бескупського, голови районної ради Василя Козака, заступника голови районної державної адміністрації Ірини Тарасової, керуючого справами районної ради Сергія Горна та сімейних лікарів району.
      В ході засідання розглянуто ряд важливих питань. Зокрема, питання  впровадження медичної реформи на території району. Як зазначили керівники районної влади медична реформа є незворотною і вкрай важливою. Тому необхідно докласти зусиль, аби вона була на користь людям, особливо в сільській місцевості. На даному етапі основне завдання - забезпечити на всіх рівнях інформаційно – роз’яснювальну роботу серед жителів району, так як заключати договори з сімейними лікарями мають усі верстви населення – і дорослі, і діти, і пенсіонери.
       Про хід укладання договорів із сімейними лікарями ознайомила присутніх головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Сокирянської центральної районної лікарні Анастасія Заремська. За її словами зволікати неможна, адже якщо до 1 липня не буде обраний сімейний лікар, то безкоштовну медичну допомогу можна буде отримати лише у разі невідкладної необхідності. Під час наради кожен лікар мав змогу поінформувати про хід укладання договорів на його ділянці та проблеми, які виникають в процесі. Як виявилося населення не поспішає обирати лікаря і подекуди укладання угоди складає лише кілька відсотків.
      Окрім того, основну увагу звернуто на хід реформи в придністровських селах, адже воно тісно пов’язане з подальшим функціонування Новодністровської лікарні. Як нагадала А. Заремська заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Юрій Лесюк чітко означив про неможливість подальшого існування міської лікарні, а в м. Новодністровськ буде лише центр первинної медико- санітарної допомоги. Отож, жителям району та особливо придністровських сіл варто добре обдумати та обрати собі сімейного лікаря для того аби не залишитися без якісної медичної допомоги.
    
Джерело:http://sokyriany.bukoda.gov.ua

     Джерело:http://sokyriany.bukoda.gov.ua

2. Список сімейних лікарів Сокирянщини.

3. Про госпітальний округ.

      16 лютого відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука з головами сільських рад Сокирянщини та представниками деяких громад, під час якої обговорено актуальні питання впровадження реформ децентралізації та медичної реформи.
      Згідно з розробленим проектом, у Чернівецькій області передбачається створення трьох госпітальних округів із центрами у м. Чернівці, м. Сторожинець та м. Хотин. Як відзначив під час зустрічі заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Лесюк, межі округів та їхні центри були визначенні відповідно до методики створення госпітальних округів. «Якщо говорити безпосередньо про Східний госпітальний округ, то при його створені, як і при формуванні двох інших, були враховані вимоги чинного законодавства, а також кадровий потенціал, показники діяльності центральних районних лікарень та географічні особливості. Зважаючи на це, найбільш логічним і доцільним є розміщення центру цього округу в Хотині і створення тут лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня.
      Водночас у Східному госпітальному окрузі діятимуть ще дві лікарні інтенсивного лікування – лікарні І рівня (вторинний рівень надання медичної допомоги), котрі забезпечать надання необхідної медичної допомоги мешканцям округу і в жодному разі не погіршать доступність населення до медичних послуг. Адже вже сама наявність на території лікарні інтенсивного лікування говорить про надання якісної багатопрофільної медичної допомоги. Відтак мешканцям Сокирянського району в цілому не доведеться їхати на лікування в Хотин.
   Під час створення госпітальних округів Сокирянську та інші ЦРЛ не ліквідовуватимуть, а відділення не скорочуватимуть. Навпаки їх роботу підсилять. Крім того, що збережеться існуюча структура, цілком можливим є створення тут відділення невідкладної допомоги чи інших клініко-діагностичних відділень, які майбутня госпітальна рада округу визначить як необхідні для цієї території», – пояснює Юрій Лесюк. Лікарні інтенсивного лікування І та ІІ рівнів відрізнятимуться одна від одної наявністю лише декількох відділень.
     Зокрема у лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня при збереженні вже наявних відділень будуть ще три, не передбачені в лікарні І рівня, – кардіологічне, офтальмологічне та отоларингологічне. За словами посадовця, більш потужною, тобто лікарнею інтенсивного лікування ІІ рівня, має стати в окрузі та ЦРЛ, яка не тільки відповідає законодавчим вимогам, а й демонструє кращі показники роботи упродовж багатьох років. У Східному окрузі такою є Хотинська ЦРЛ, котра за рейтинговими показниками роботи ЛПЗ 2016 року зайняла І місце в області. Тоді як Сокирянська ЦРЛ тільки – 8. Крім того Сокирянська ЦРЛ не здана в експлуатацію після будівництва, у зв’язку з чим вона не може бути акредитована. Водночас там є певні кадрові проблеми. Тому незадоволення населення Сокирянського району з приводу створення в них лікарні інтенсивного лікування І рівня є безпідставними.
     Нагадаємо, у Сокирянах незадоволені поділом на госпітальні округи. Вимагають від Президента уваги до своєї лікарні в основному обурення спричинив дефіцит інформації щодо реформування медичної галузі району та необізнаність його мешканців. Місцева влада недостатньо проводить роз’яснювальну роботу серед населення.
     Відповідно до інформації, наданої заступником Міністра охорони здоров’я України Павлом Ковтонюком, проблеми з госпітальними округами з’являються там, де хочуть роздути політичний скандал. Адже наразі процес створення госпітальних округів тільки розпочався. Завершитись він має у кінці поточного року, а реформування вторинного рівня надання медичної допомоги заплановане аж на 2018 рік. Госпітальний округ – функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території. До складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги затверджуватиметься МОЗ, так, як і примірні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень. Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-ого рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, 2-ого рівня – не менше 200 тис осіб. Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись так, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу.
     Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.
      Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.
     Кожен госпітальний округ – це мережа закладів, функціональне утворення, яке повинно гарантувати пацієнту, що в разі гострого стану він доїде до закладу, де йому нададуть допомогу. У кожному окрузі працюватиме госпітальна рада – дорадчий орган, створений учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі. Членами госпітальної ради будуть представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад пропорційно до чисельності населення.
       Джерело: сайт acc.cv.ua

 

Додано: 02.03.2018 в 14:06

Центр 02.03.2018 в 22:51Спам
Який дурень розробляв проект розміщення госпітальних округів в області! Радіус зони обслуговування - 60 км, вдумайтеся що пише Закон! А тепер що роблять наші стратеги - всі округи в радіусі 60 км від Черівців, замість того щоб винести із 60 км. зони 2 інших округи. Що виходить - всі хто живе близько до Чернівців (вони і так могли би попасти в центр за 60хв) ще має можливість вибору ближніх ГО (госпітальних округів). А тим хто живе на окраїнах області (ніхто їх мабуть за людей не рахує) і в Чернівці далеко і до ГО не добратися за 60хв. - 100-120 км. Блін, ні логіки ні совісті. Поки доїдеш до ГО то й кінці віддасеш. Саме розумне і раціональне рішення - в радіусі 60 км всі їдуть лікуватися в Чернівці, а інші в округи будуть розміщені на сході і заході. І тоді Сокирянська лікарня стає центром ГО, що дуже не хочеться "народному" депутату. Який цинізм.
0
Житель Сок. 02.03.2018 в 22:57Спам
А новодністровські політики із заздрощів підігрують черніцьким "стратегам", хоча всім новодністровцям ясно як, Божий день, що до Сокирян легше і бистріше добратися ніж до Хотина. Політики зраджують інтересам своїх громад: від низу до верху, всі.
0
Спостережливий 07.03.2018 в 19:16Спам
Проект розміщення госпітальних округів в нашій області це повна дескридитація медичної реформи.
0
Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери