Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Реформа децентралізації - час дій.
Добавив: kuman
Оцінка:

1. ЗМІ про процес децентралізації в Сокирянській ОТГ (Відео)

Що далі буде із процесом децентралізації в Сокирянській ОТГ?

 

2. 31 січня під стінами Сокирянської міської ради відбудеться мітинг.

    Запрошуємо небайдужих мешканців, які переймаються майбутнім свого рідного міста, села взяти участь у народному Віче! Учасники віче хочуть сказати «ТАК децентралізації на Сокирянщині!».
     Децентралізація – основа всіх реформ. Від того, як і коли ми об’єднаємося залежить чи збережемо в районі лікарню, мережу освітніх і навчальних закладів для дітей та молоді, соціальні заклади для пенсіонерів, чи матимемо можливість отримати від держави суттєву фінансову підтримку на ремонт доріг та вулиць, їх освітлення. В країні вже запущений маховик медичної і освітньої реформ, а тому збереження галузевих закладів у наших руках.
     Цілих два роки Сокирянщина чекає на зміни до Перспективного плану формування територій громад. І на сьогодні жителі 14 сільських рад вже сказали «ТАК» об’єднанню із Сокирянською ОТГ. Однак, вагання Сокирянської міської влади уповільнює процес очікуваних змін, затягує нас в безодню соціальної кризи, політичних протистоянь і ставить під загрозу подальшу долю нашого краю.
      А тому ініціативна група збирає віче 31 січня 2018 р. о 12.30 за наступною адресою: м. Сокиряни, вул. Грушевського, 6-А, під стінами Сокирянської міської ради.
 
     Джерело: http://nordbess-news.cv.ua

3.  Прем'єр-міністр: З лютого починаємо процес передачі землі поза межами населених пунктів об'єднаним громадам у власність.

     Кабінет Міністрів України знайшов оптимальне юридичне рішення і готовий вже з лютого розпочати процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
   "Об'єднані територіальні громади зараз управляють територіями в межах своїх населених пунктів. Але голови ОТГ ставлять питання аби землі за межами населених пунктів передати в управління, - сказав Глава Уряду. - Ми знайшли рішення. Я даю доручення Держгеокадастру відвести всю землю ОТГ".
     Прем'єр-міністр пояснив, що з лютого громади можуть планувати свої території.
    "З лютого починаємо процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність (громадам)", - наголосив Володимир Гройсман.
     
Джерело: http://sokyryanska-gromada.gov.ua

4. Результати громадського обговорення створення опорного закладу освіти на базі Шебутинецького НВК розглянуто на нараді в райдержадміністрації.

     Вчора на нараді в райдержадміністрації обговорено результати батьківських зборів у Корманському НВК, які відбулися напередодні. Основним питанням обговорення стало створення опорного навчального закладу на базі Шебутинецького НВК та означення Корманського НВК філією освітнього закладу. За словами начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Галини Рябко ситуація штучно накручена. Так, рішенням сесії районної ради було створено опорний навчальний заклад на базі Шебутинецького НВК, до складу якого, увійдуть як філії Корманський та Лопатівський НВК. Це значна перевага для учнів, адже має на меті покращити якість навчання дітей.
     Всі переваги створення саме такого опорного закладу підтвердив, присутній на зборах заступник директора Комунальної установи «Навчально-методичний центр якості освіти та координації господарської діяльності навчальних закладів області» Андрій Вовк. Він зокрема зазначив, що прийняте рішення сесією районної ради є правомірним і відповідає основним засадам концепції Нової української школи. Обласний фахівець та начальник районного освітянського відділу  відповіли на численні запитання батьків учнів та  вчителів НВК. Разом з тим, батьки та учні сумніваються в тому, що дане рішення піде на користь їхнім дітям.
     Отож за результатами наради голова райдержадміністрації П. Бескупський дав доручення посилити інформаційно – роз’яснювальну роботу серед батьків учнів с. Кормань, із залученням адміністрації новоствореного Шебутинецького опорного закладу щодо переваг навчання дітей.
      
Джерело: http://sokyriany.bukoda.gov.ua

 

 

Додано: 26.01.2018 в 16:45

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери