Меню

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Податок на нерухомість
Добавив: kuman
Оцінка:

Чи треба підприємцеві сплачувати податок на нерухомість за промбудівлю?

    Підприємець займається виробничою діяльністю. У власності у нього знаходиться нежитлова будівля – там розташований цех, у якому виробляється продукція. Чи треба платити податок на нерухомість за цю будівлю?
      Ми вважаємо, що при виконанні ряду умов – не треба (податківці висловлюють протилежну точку зору в Індивідуальній податковій консультації ДФС від 05.10.17 р. № 2130/К/99-99-13-03-01-14/ІПК).       Пояснимо чому.
      Річ у тому, що Податковим кодексом (далі – ПК) для певних типів нерухомості передбачено пільги і звільнення від сплати податку на нерухомість. Наприклад, згідно з пп. «є» пп. 266.2.2 ПК не є об'єктом оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
   Коли йдеться про застосування пільги виробничими підприємствами (тобто юрособами), то тут усе зрозуміло. Але ж виробництвом займаються також і підприємці. Невже на них звільнення не поширюється, раз вони прямо не названі у цьому підпункті?
      Що саме ПК має на увазі під терміном «будівлі промисловості»? Щоб це зрозуміти, скористаємося Держкласифікатором будівель і споруд ДК 018-2000. Зокрема, як зазначає ДФС у роз'ясненнях (наприклад, у ЗІР, категорія 106.02), до таких належать будівлі, які за Класифікатором ДК 018-2000 належать до класу 1251 «Будівлі промислові». Тобто під звільнення від оподаткування згідно з пп. «є» пп. 266.2.2 ПК потрапляють саме такі будівлі.
      А що таке промислове підприємство? Зрозуміло, що це підприємство, яке має вид діяльності, пов'язаний із виробництвом продукції, її переробкою та іншими аналогічними операціями. Чи належить підприємство до промислового – можна визначити за допомогою ДК 009-2010. Згідно із цією класифікацією до промислових належать підприємства, які займаються видами діяльності, переліченими в секціях B, C, D, E, F (див. ЗІР, категорія 106.02). Отже, для звільнення від податку у підприємства повинен бути хоча б один із видів діяльності, перелічених у вищезазначених секціях.
        Але ми знаємо, що підприємство – це юрособа, а не фізособа. Як законодавство трактує термін «підприємство»? У ч. 1 ст. 62 Господарського кодексу сказано, що підприємство – це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом держвлади або органом місцевого самоврядування, іншими суб'єктами для задоволення громадських та особистих потреб шляхом систематичного провадження виробничої, науково-дослідницької, торговельної та іншої господарської діяльності. Згідно із ч. 4 цієї ж статті підприємство є юрособою. Виходить, що права на звільнення від податку у підприємців немає навіть при тому, що і будівля є промисловою, і діяльність – виробничою?
      Нагадаємо: до підприємницької діяльності фізосіб застосовують ті ж нормативно-правові акти, що й для юросіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає з суті відносин (ст. 51 Цивільного кодексу). Крім того, рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких ознак податкової дискримінації – це один із принципів, на якому засновано податкове законодавство (пп. 4.1.2 ПК). Цей принцип передбачає однаковий підхід до всіх платників податків. Додамо, що вимоги пп. «є» пп. 266.2.2 ПК не містять винятків для фізосіб-підприємців. До того ж об'єктом обкладення податком на нерухомість є сама нерухомість, а не її власники. І звільнятися від оподаткування можуть теж тільки об'єкти нерухомості. Тому ми і вважаємо, що будівлі, які належать підприємцям і використовуються для ведення виробничої діяльності, не є об'єктом обкладення податком на нерухомість. Звичайно, за умови, що ці будівлі відповідають класу 1251 за ДК 018-2000, а підприємець здійснює хоча б один із видів діяльності за КВЕД із секцій B, C, D, E, F. Тієї ж думки дотримуються і суди. На сьогодні є позитивна судова практика для підприємців (наприклад, див. постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06.04.17 р., реєстр. № 65879843).
     
Джерело: "Баланс" № 89, який вийшов з друку 06.11.17 р.
     Сайт: https://balance.ua

Додано: 10.11.2017 в 12:34

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери