Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Перспективи об'єднання
Добавив: kuman
Оцінка:

1. Депутати схвалили зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.

    Зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області після тривалого обговорення схвалено депутатами на засіданні 16-ї позачергової сесії Чернівецької обласної ради, що відбулося вчора, 28 вересня.
      Після гарячих дискусій обранці прийняли рішення про внесення змін до перспективного плану в частині формування територіальних громад в Сокирянському районі. Згідно Плану до Сокирянської ОТГ приєднаються навколишні села, які до нині були «білими плямами». 
       Залишається невизначеною доля с. Романківці, де ще не визначилися з об’єднанням.

Джерело: Сайт РДА
 

2.  Живою стіною стали сокирянці за свою перспективу.

     Ще на засіданні районної робочої групи 20 вересня заступник співголови цього утворення Г.І.Харабара запропонувала поїхати на сесію обласної ради, де мали вносити зміни до Перспективного плану утворення громад. Тоді присутні в залі члени районної робочої групи, представники міжфракційної групи депутатів обласної ради, депутати районної ради, сільські голови, активісти з різних сіл району сприйняли цю заяву як напівжарт. Але… За дні, які передували обласній сесії, та ще почувши з Чернівців запевнення, що сокирянське питання не розглядатимуть, Галина Іванівна провела таку організаторську роботу, що 28 вересня 200 чоловік (!) з району стали із транспарантами під стіни будинку з левами. Відтак їх усіх запросили до приміщення. Зайвого галасу не було. Люди поводили себе чемно, навіть інтелігентно. Більшість із них вперше переступили поріг такої солідної установи, тим більше вперше зайшли до сесійної зали.
     На сесію виносилось одне питання – внесення змін до Перспективного плану. Із перших хвилин роботи сесії депутат обласної ради від Сокирянщини М.В.Коваль вніс пропозицію внести зміни щодо утворення громад у Сокирянському районі. А точніше – про приєднання 14-ти сіл до Сокирянської ОТГ. Микола Васильович сформулював свою пропозицію досить чітко й переконливо. Присутні депутати проголосували –  «за». Мало того М.В.Коваль попросив надати слово від районної робочої групи Г.І.Харабарі. Депутати знову проголосували – «за». Усе ніби йшло по- нашому. І все ж у залі відчувалася якась сила супротиву. Вже вкотре переконуюсь, що завдяки деяким правителям до нашого району ставлення особливе. Чому? Бо упродовж багатьох років Сокирянщина за основними рейтинговими показниками йде на першому – третьому місцях, бо район успішний, бо маємо такого неординарного керівника як В.В.Козак??? Для декого це прізвище як червоне полотнище для іспанського бика… Чому?
      Г.І.Харабара натякнула із самого початку свого виступу і про ті «чорні хмари», які хтось вперто розстеляє над районом , і про нерозуміння з боку Офісу реформ, і про те, які втрати понесли багато сіл через будівництво ГЕС і що отримали натомість, і про те, що бажання наших людей не хотять чути в області, і про те, як нині хизуються своїми успіхами незаконно створені Вашковецька та Сокирянська ОТГ. Наголосила на тому, що, перебуваючи в Сокирянах, Прем`єр-міністр Гройсман висловився за велику спроможну громаду. Виступ Галини Іванівни переривався дружніми оплесками. «Поки запропоновані нами зміни не будуть включені до Перспективного плану, ми не відступимо!» – запевнила присутніх депутатів виступаюча.
     Певну підтримку відчули ми від депутата облради Л.І.Бортич, яка разом з іншими побувала в районі і добре почула думки усіх сільських голів, депутатів райради, директорів шкіл, пересічних жителів райцентру. Лілія Іванівна звернула увагу на те, що при створенні громад треба пам`ятати: надання послуг має стати значно кращим, а не гіршим, ніж до створення ОТГ. Вона нагадала депутатам обласної ради, що вони також є членами тих чи  інших громад. А також про те, що питання, з якими приїхали на сесію люди, треба вирішувати вже, негайно, щоб вийти на прямі міжбюджетні відносини.
      Виступив на сесії і депутат облради, голова ОДА О.Г.Фищук. Він наголосив на тому, що будь-які пропозиції з місць будуть братися до уваги, що маленькі громади не виживуть, що дооб`єднання повинно здійснюватися. Однією із найуспішніших назвав реформу децентралізації народний депутат М.Бурбак, закликавши «відпустити» усі села, щоб об`єднувалися хто з ким хоче, робили помилки, а потім їх можна виправити (переоб`єднатися). Не відкладати розгляд запропонованих змін попросила колег депутат Верховної Ради Оксана Продан, бо люди живуть – сьогодні! І прийшли вони зараз до депутатів, як до суддів.
      У підсумку пропозицію М.В.Коваля про розгляд сокирянського питання було прийнято 39-ма голосами із 55, 15 – не голосували, 1 – утримався.
     Змінити «погоду» намагалися депутат Гостюк – заступник голови ОДА (це той, що сприяв обдуренню людей у Романківцях на громадських слуханнях), депутат Ольга Кобевко, знову ж таки «друзі» з Офісу реформ. Спробу опиратися зробив Сокирянський міський голова В.Равлик, за що у відповідь отримав кількасотенне, дружнє, дзвінке «ганьба». В залі мало шибки не повилітали з вікон. Температура сесії зашкалювала. Г.І.Харабара переміщалася по залу, як у себе дома, підсідала то до одного, то до іншого депутата. Здається, справа була зроблена. І все ж тривога нашу делегацію не покидала. Попереду було ще одне голосування – за внесені зміни до Перспективного плану. Треба віддати належне напористості М.В.Коваля. Здається таким зібраним, цілеспрямованим, наполегливим ми його ще не бачили. Він добивається (і депутати проголосували), аби слово від сільських голів Сокирянщини надали Гвіздовецькому – І.В.Гангалу. І це була остання, переможна крапля. Браво, Іване Володимировичу! Бо так сказав! Від душі, проникливо і переконливо. За хвилину – півтори зумів розказати про всі нюанси децентралізації на Сокирянщині. І як принижували жителів придністровських сіл, і як брехали людям, і як створювалась Сокирянська ОТГ… Немало сил і здоров`я, очевидно, витратив головуючий на сесії – І.М.Мунтян. Він теж наголосив на тому, що особисто чув позицію кожного сільського голови Сокирянського району, а також багатьох простих людей – приєднатися до вже створеної Сокирянської ОТГ.
      Треба відверто сказати: сокирянці своєю силою подивували Чернівці. Це був яскравий приклад самоорганізації людей (де Сокиряни і де Чернівці?!), того, як можна досягати потрібного результату. Як журналісту було дуже цікаво спостерігати за залом. А хто був тут найбільше подивований? Не повірите. Голова районної ради В.В.Козак та голова РДА П.П.Бескупський. Це треба було бачити. Ну не сподівалися вони того, що спричинила сокирянська бригада.
       Під гучні оплески рішення щодо внесення змін до Перспективного плану по Сокирянському району (приєднання 14 сіл до Сокирянської ОТГ) було прийнято. Що буде далі? – Побачимо. «Чорні хмари» мають піти геть!
     
 Автор: Валентина Гафінчук
       Джерело: http://nordbess-news.cv.ua

Джерело: http://nordbess-news.cv.ua

Додано: 30.09.2017 в 00:28

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери