Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Пенсійні нововведення
Добавив: kuman
Оцінка:

1. ТОП-5 головних нововведень прийнятої пенсійної реформи.

                                       1. Підвищення пенсій: «осучаснення»
    У законі про пенсреформе прописано «осучаснення» пенсій. За фактом, це перерахунок всіх пенсій за новою формулою – з урахуванням показника середньої за три роки зарплати і нового коефіцієнта. Так, показник середньої зарплати збільшується до 3 764 грн, а коефіцієнт падає з 1,35% до 1%. Розмір «осучаснених» пенсій буде розраховуватися індивідуально для кожного пенсіонера – підвищення пенсій складе від 50 до понад 1000 гривень. При цьому найвищі прибавки до виплат отримають ті, хто вийшов на пенсію давно, отримуючи при цьому зарплати в кілька разів вище середніх.
      Однак підвищення не торкнеться тих, хто вийшов на пенсію недавно – перш за все в 2014-2017 рр. Справа в тому, що у таких пенсіонерів ще не дуже застарів показник заробітної плати, який використовується у формулі для розрахунку пенсій. Крім того, за «бортом» осучаснення виявляються ті українці, які вийшли на пенсію за «спеціальних» прав.
      Перерахують всі пенсії «заднім числом» – нові суми нараховуватимуться з 1 жовтня, не дивлячись на те, що Рада не встигла прийняти закон вчасно. Однак частина пенсіонерів може отримати підвищені пенсії не в жовтні, а в листопаді через необхідність проведення перерахунку.
                     
2. Зростання мінімальної пенсії
    У жовтні в Україні змінився мінімальний розмір пенсії. Індексація не залежала від пенсійної реформи і повинна була підвищити мінімальну пенсію на 60 гривеню – з 1312 до одна 1372 грн. Однак в Кабміні вирішили: якщо Верховна Рада схвалить пенсійну реформу, мінімальна пенсія з 1 жовтня 2017 року зросте більше. Тому розмір мінімальної пенсії підвищиться не на 60, а на 140 грн – до 1452 грн. При цьому з 2018 року пенсії не нижче мінімальних будуть нараховуватися жінкам з мінімум 25 роками страхового стажу, а чоловікам – з 30 роками.
                             
3. Пенсійний вік і вимоги до стажу
      Пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але декому доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в Україні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінювати норми будуть поетапно. Спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15 - 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.
      Тобто, щоб мати право на пенсію знадобиться 15 років стажу, але в такому випадку відправитися на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше. Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років. Стаж можна буде докупити – один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) – 84 480 грн.
                                        
 4. Скасування податку на пенсії
      В рамках пенсійної реформи в Україні скасовується так званий податок на пенсії для працюючих пенсіонерів. Так, до вступу в силу пенсійної реформи, згідно 47 статті закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», українці, що працюють, мають право тільки на 85% від заробленої пенсії. Решта – залишається державі. Якщо після відрахування 15% працюючому українцю залишається пенсія менше 150% від прожиткового мінімуму для непрацездатних, будуть виплачувати повну пенсію.
     
                            5. Накопичувальна пенсійна система
       Відповідно до закону про пенсійну реформу, з 2019 року в Україні вводиться другий рівень пенсійної системи – накопичувальний. Він буде працювати паралельно з існуючої солідарної системи і передбачає, що кожен українець зі своєї зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок. З цього рахунку громадянин потім буде отримувати «додаткову» пенсію. За збереження коштів на рахунку відповідає держава.
       Другий рівень запрацює, якщо Верховна Рада, крім уже схваленої пенсійної реформи, прийме законопроект щодо впровадження обов'язкової накопичувальної системи. Зараз в парламенті є варіант такого документа – проект закону №6677. Він пропонує зробити накопичувальні внески обов'язковими для українців молодше 35 років.
 
P.S.

Розмір пенсії кожного громадянина України буде розраховуватися за формулою:
     Розмір пенсії = Сз × ІКЗ × Кс
   Сз - розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.
   У разі реалізації заходів щодо осучаснення пенсій, то пенсіонерам, кому пенсія вже призначена - буде використовуватися показник середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році - показник за 3 роки - 2014 року, 2015 і 2016 роки.
  ІКЗ - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески - цю інформацію кожен може отримати в будь-якому відділенні Пенсійного фонду)

ІКЗ -  визначається по формулі ІКЗ = Ск / К
де:
       Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);
       Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn - визначається шляхом ділення фактичної заробітної плати застрахованої особи на величину середньої заробітної плати в Україні за відповідний період у розрізі кожного місяця. Усі помісячні коефіцієнти підсумовуються і поділяються на кількість місяців страхового стажу. Виходить середньоарифметичний коефіцієнт заробітку.
       К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

    Кс - коефіцієнт страхового стажу, визначається як множник тривалості років стажу роботи людини на величину оцінки одного року страхового стажу. 

За матеріалами інтернетвидань.

2.  Верховна Рада прийняла пенсійну реформу.

     Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (базовий законопроект № 6614). 
     Законодавчим актом передбачається удосконалити солідарну систему пенсійного страхування, звільнити її від невластивих видатків; диференціювати розміри пенсій залежно від набутого страхового стажу та отриманого заробітку; впровадити єдині підходи до обчислення пенсій. 
        Законом передбачено: 
   осучаснити розміри пенсій, призначених в минулі роки з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2014, 2015, 2016 роки (3 764,40 грн.) та із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1%; 
      поновити виплати пенсії працюючим пенсіонерам в повному обсязі; 
      зменшити величину оцінки одного року страхового стажу з 1,35 до 1,0; 
      запровадити новий порядок виходу на пенсію залежно від наявного страхового стажу; 
      змінити порядок визначення мінімального розміру пенсії; 
  змінити порядок індексації та перерахунку пенсій. Згідно із Законом, щороку проводитиметься перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії. Зазначений показник з 2021 року збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення (в період 2019-2020 років - з урахуванням цих показників за попередній рік); 
     провести з 1 жовтня 2017 року перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших виплат з урахування прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшеного на 79 гривень; 
        запровадити єдині правила призначення пенсій; 
    застосувати новий порядок визначення права на призначення пенсій, обчислення розміру та здійснення пенсійних виплат для окремих категорій громадян та інші заходи з удосконалення та реформування солідарної складової пенсійної системи. 
   Законом також запроваджується низка заходів у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, стосовно збору та обліку єдиного внеску, соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, на випадок безробіття, а також у сфері зайнятості населення. 
     У Законі враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради України за результатами розгляду законопроекту в першому читанні, щодо: 
          вивчення можливості зміни формули обчислення розміру пенсії за віком; 
     збереження пільгових умов пенсійного забезпечення для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей; 
       передбачення в окремому законодавчому акті порядку одержання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв’язку із перебуванням на тимчасово не контрольованій державною владою України території. 
      Окремо доручається Уряду до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців із урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Джерело: https://buhgalter.com.ua

3. Петро Порошенко підписав закон про пенсійну реформу.

         Гройсман пообіцяв, що всі пенсіонери вже у жовтні отримають нові вищі пенсії
   Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій".
         Про це 8 жовтня повідомили у прес-службі глави держави.
    Як зазначив Порошенко, ухвалення цього документу є  "рішучими кроками для встановлення і відновлення справедливості по відношенню до пенсіонерів".
     "Закон передбачає не лише підвищення зараз. ... Осучаснення пенсій закладено як ефективно працюючий механізм на постійній основі", - зазначив він. 
    "Скільки нас лякали, що ми не зможемо провести пенсійну реформу без підвищення пенсійного віку. Ми спільно знайшли оптимальний механізм. І аргументація була настільки переконливою, що була підтримана і міжнародним співтовариством", - зазначив президент.
     У свою чергу глава уряду Володимир Гройсман заявив, що всі пенсіонери вже у жовтні отримають нові вищі пенсії.
     "Наступного тижня починаємо виплати", - додав він.

 

Додано: 07.10.2017 в 20:08

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери