Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Пенсійна реформа
Добавив: kuman
Оцінка:

1. Пенсійну реформу вже хочуть вдосконалити.

      Зареєстровано законопроект № 7237 «Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування негативних положень пенсійної реформи.
       Цілі і завдання прийняття акта – установлення справедливих умов виходу на пенсію в частині відновлення величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %, скасування неконституційного підвищення страхового стажу та пенсійного віку, відновлення положень про пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років, які існували до 2015 року, недопущення зменшення окремих страхових виплат у загальнообов’язковому соціальному страхуванні.
   
    Зокрема, законопроектом пропонується:
        1) установити величину оцінки одного року страхового стажу на рівні 1,35%, а також застосовувати цей коефіцієнт при осучасненні пенсій;
        2) установити право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками – 58 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років;
        3) передбачити можливість призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію для чоловіків після досягнення віку 63 років, а для жінок – 61 року;
     4) передбачити заборону на зміну умов призначення пенсії в частині підвищення пенсійного віку та збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком;
        5) скасувати положення про те, що мінімальний розмір пенсії за віком виплачується лише після досягнення особою віку 65 років;
         6) скасувати заборону на врахування у страховому стажі періоду, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
        7) відновити умови виходу на пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років, які були встановлені до 2015 року;
        8) скасувати зменшення гарантованого мінімального розміру допомоги по вагітності та пологах, а також максимального розміру допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах для застрахованих осіб, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше 6 місяців.
 
    Джерело: https://uteka.ua/

2. Пенсійна реформа: запитання та відповіді.

       На базі Сокирянської районної бібліотеки діє інформаційно- консультаційний пункт "Запитуйте - відповідають", де користувачі бібліотеки та жителі району мають змогу отримати відповіді на питання які їх сьогодні хвилюють. Зокрема, сьогодні, 31 жовтня, задати питання, що стосуються пенсійної реформи та отримати вичерпні відповіді жителі району мали змогу на зустрічі з представником регіонального управління Пенсійного фонду - начальником відділу призначення та перерахунків пенсій Світланою Глюзою.
    Учасників в заходу цікавили нововведення та зміни, що відбуваються в процесі впровадження реформи та поступовість цих змін. Цікавим є той факт, що пенсійною реформою цікавляться люди не тільки перед пенсійного віку, а й молодь. І, це за словами фахівців добре, адже зміни стосуються кожного працездатного громадянина.
    Окрім діалогу учасники заходу ознайомились з інформаційними матеріалами щодо необхідного стажу, терміну виходу на пенсію, розрахунку пенсії тощо, які розміщені на постійно діючому стенді в приміщені районної бібліотеки.

       Джерело: Сайт РДА

3. Ще понад 3 мільйони пенсіонерів отримають підвищення пенсії у листопаді.

     У жовтні Уряд забезпечив виплату перерахованих пенсій відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».
     В результаті перерахунку пенсії було підвищено для 10,2 млн пенсіонерів. Доплату до 200 грн отримало 4 794,8 тис осіб, доплату в розмірі 200,01 – 500 грн – 2 069,8 тис осіб, від 500,01грн до 1000 грн – 1 291,6 тис, і ще  2 082,6 тис осіб отримали доплату понад 1 тис грн.
   У жовтні підвищення пенсії отримали понад 6,9 млн. пенсіонерів, розмір підвищення яких перевищував 140 грн. Ті ж у кого розмір підвищення менше отримають доплату за жовтень разом із підвищеним розміром у листопаді.
  Перерахунок пенсій відбувся зокрема шляхом осучаснення пенсій. Аби, перш за все, ліквідувати розриви у  розмірах пенсій залежно від року призначення.  Останній перерахунок пенсій проводився в 2012-му році, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91грн.). За цей час середня зарплата по Україні, яка застосовується при обчисленні пенсії, зросла до 3764,4 грн., або більше ніж в 3 рази. Перерахунок пенсій ліквідує цей дисбаланс. Чим раніше людина вийшла на пенсію, тим вищою є доплата при осучаснені пенсії.
     Крім того в зв’язку із застосуванням збільшеного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зросли прив’язані до цього показника виплати. Мінімальна пенсія за віком зросла з 1312 гpн до  1452 грн. Майже на 11% зросли мінімальні пенсії: для учасників бойових дій, особам, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС, родинам загиблих військових, шахтарів, інвалідів.
   Всі пенсії перераховувались для кожного пенсіонера індивідуально, але за єдиною формулою.
        Розмір доплати  = Сз × Ікз × Кс - Розмір пенсії до осучаснення
      Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії. Для перерахунку раніше призначених пенсій використовувався показник середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році  (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).
       Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);
        Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Перерахунок раніше призначених пенсій проводився з коефіцієнтом 1.
          В результаті ті, хто працювали більше років  і довше сплачували страхові внески, отримали більші підвищення (у них коефіцієнт Кс більший). Але розмір доплати залежав не тільки від трудового  стажу, а і від розміру зарплати (коефіцієнт І кз). Тому найвищі доплати отримали  ті, хто працював на важких і шкідливих виробництвах, де зарплати буди традиційно високі. Це – шахтарі, працівники гірничозбагачувальних нафто- та газопереробних та хімічних виробництв, металурги та ін.
       Слід наголосити на ще одному дуже важливому моменті. Якщо дотепер пенсіонери могли чекати наступного підвищення роками, то тепер осучаснення буде проводитись автоматично. Пенсії переглядатимуться в залежності від зростання заробітної плати і інфляції. Таким чином буде поставлено запобіжник від знецінення з часом пенсійних виплат, як це відбувалось досі. 
     Детальніше дізнатися про умови і порядок перерахунку пенсії можна в контакт-центрі Пенсійного фонду України або в контакт-центрі регіонального відділення Пенсійного фонду за місцем отримання пенсії. 

Джерело: Сайт РДА
 

Додано: 31.10.2017 в 23:05

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери