Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Новодністровська міська лікарня в процесі реформування.
Добавив: kuman
Оцінка:

Вивчається попит на послуги сімейних лікарів (video).

       Реалізація медичної реформи в місті Новодністровськ, враховуючи його особливості, – надзвичайно болюче питання. З цього приводу висловлюються чимало думок і суджень. Всі вони, звісно, мають право на те, щоб бути. Але інформація з перших уст таки найбільш авторитетна. Тому про те, що наразі відбувається в стінах міської лікарні і чого очікувати найближчим часом, розповідає головний лікар Тетяна Щаслива.
     Всім, мабуть, уже відомо про те, що 10 січня цього року Новодністровська міська рада ухвалила рішення про створення некомерційного комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (ПМСД), до складу якого увійшла також і амбулаторія загальної практики м.Новодністровськ. Це був перший крок у напрямку реалізації медичної реформи, який дав нам можливість займатися юридично-правовими питаннями. Ми вже подали документи на реєстрацію новоствореного підприємства в Державному реєстрі. Потім реєструватимемо його у різних фондах. Та це лише початок. В подальшому нас чекає велика робота з отримання ліцензії на медичну практику саме цього закладу. Адже не секрет, що наш Центр ПМСД нетиповий.
    Але ж нетипове у нас і місто. Незважаючи на те, що воно має статус обласного підпорядкування, розраховувати на заклад вторинного рівня нам не доводиться. Хоча є відповідна структура ‑ штат вузькопрофільних спеціалістів, які надають допомогу не лише новодністровцям, а й мешканцям навколишніх населених пунктів; ефективність їхніх послуг підвищують клініко-біохімічна лабораторія, рентген-служба, кабінет функціональної діагностики, УЗД, кабінети фізіотерапевтичного відділення. Всі ці служби вкрай необхідно зберегти для наших людей. Адже в нашому закладі обслуговуються не лише пенсіонери, які будували ГЕС і місто, а й фахівці діючих станцій та інших виробничих підприємств, працівники бюджетних закладів, вихованці навчальних закладів. Усім їм потрібні не лише консультації вузьких спеціалістів, а й періодичні профілактичні огляди, огляди при прийнятті на роботу тощо. Втративши наявний сьогодні потенціал нашого закладу, ми змусимо усіх цих людей за найменшою послугою їздити до сусіднього, а найближчий ‑ за 20 кілометрів! Саме тому на сесію було запропоноване рішення про утворення Центру ПМСД, в структурі якого була б амбулаторія загальної практики, фінансування якої здійснюватиметься за кошти міського бюджету. І наше завдання отримати акредитацію на функціонування саме такого закладу.
     Ще один аспект, про який мають знати новодністровці, – підписання декларацій. Перш за все, хочу наголосити, що прописка в даному процесі не має жодного значення; тобто людина, яка проживає в Ломачинцях, в Розкопинцях, чи навіть у Сокирянах або в Барнашівці має право звертатися до будь-кого з наших спеціалістів - відмови не буде. Офіційно все розпочнеться з 1 квітня, коли будуть оприлюднені форми декларацій; їх, до речі, будуть заповнювати і пацієнти, і лікарі, даючи таким чином взаємну згоду на співпрацю. Усвідомлюючи, що процедура заповнення декларацій може виявитися не лише довготривалою, але й проблемною з точки зору технічного виконання, ми вирішили перестрахуватися і вже розпочали її, щоправда в ручному режимі. Тобто чотири сімейні лікарі, педіатр та терапевт загальної практики, які працюватимуть безпосередньо в Центрі ПМСД, записують в окремі зошити пацієнтів, що мають бажання підписати з ними декларації. З юридичної точки зору це нічого не значить, але таким чином ми хоча б приблизно визначимось із кількістю пацієнтів, на які зможе розраховувати Центр. Розуміється, що кожен заклад прагне організувати якомога більші потоки пацієнтів, щоб отримати від Національної служби здоров’я більше коштів, що, у свою чергу, має підвищити якість послуг. Звісно, тут багато залежить також і від самих медпрацівників, адже якщо людина бачить, що до нього гарно ставляться і добре лікують, то вона буде зацікавлена укласти контракт саме із цим лікарем. Хочу наголосити, що підписана декларація не є сталою величиною. В житті і пацієнтів, і лікарів постійно відбуваються зміни, тож за необхідності декларації будуть перепідписуватися. Також будемо відпрацьовувати механізми взаємозаміни між лікарями, адже вони живі люди, які теж іноді хворіють, ходять у відпустки тощо. А ще хочу повідомити, що ми розпочали роботу із влаштування приміщень для Ценру ПМСД. Це буде окреме крило нашої будівлі, куди підведено інтернет-мережу. У двох кімнатах вже зроблені ремонти (крім власних, залучалися також кошти наших спонсорів, за що їм велика дяка).
     Знаю, що процес реформування медичної галузі викликає у багатьох побоювання, несприйняття та скепсис. Але зворотного шляху немає. Це як ремонт у власній квартирі – щоб отримати чистоту і затишок, треба витерпіти бруд та незручності. Так і тут. Щоб врешті отримати нормальну, головне прозору! сферу охорони здоров’я з відповідними послугами для пацієнтів і зарплатами для медиків, мусимо пройти цей шлях. Тому, розпочинаючи реформування нашого закладу, ми дуже сподіваємось на розуміння і підтримку новодністровців та мешканців навколишніх населених пунктів.


      
Джерело: http://miska-rada.com.ua

Додано: 01.02.2018 в 22:47

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери