Меню

Опитування
Яку модель об'єднання територіальних громад вибираєте Ви?

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Наші діти
Добавив: kuman
Оцінка:

1. Краєзнавча збірна Сокирянщини – найкраща в області.

     Днями у Чернівцях відбулася краєзнавча олімпіада «Мій рідний край», в якій  взяли участь представники всіх районів області, загалом – 34 школярі. Учасники олімпіади розв’язували тестові завдання з історичного та географічного краєзнавства Чернівецької області.
     Сокирянщину представлями Лейберюк Олексій, учень Шебутинецького НВК  (керівник: Полонка Н.М.) та Репеха Вадим, учень Василівської ЗОШ І-ІІІ ст.(керівник: Мельник О.Д.).
     За підсумками  обласної  краєзнавчої олімпіади «Мій рідний край» збірна команда Сокирянського району посіла І рейтингове місце.
      
Джерело: http://nordbess-news.cv.ua

2. Талановиті вихованці районного центру творчості дітей та юнацтва знову отримали найвищу нагороду.

      Днями в Чернівецькому обласному центрі науко-технічної творчості учнівської молоді відбувся конкурс декоративної творчості «Традиції української іграшки». Понад 50 учасників позашкільник закладів   Чернівецької області  представляли  на фестивалі домашню роботу – традиційну українську іграшку.
      Вихованці гуртків Сокирянського районного центру творчості дітей та юнацтва –  Тимчук Ольга, Степанятова Ангеліна, Кучінік Іван представляли  дерев’яну іграшку  «Коник – гойдалка  з елементами джуготової філіграні» ( керівники гуртків: Чорний Олексій Георгійович, Сварчевська Марина Михайлівна).
      За умовами  конкурсу  учасники представляли  власноруч виготовлену народну іграшку, пошукову роботу та  театралізований захист творчої роботи.
       За підсумками обласного фестивалю-конкурсу декоративної творчості  вихованці районного центру творчості дітей та юнацтва посіли почесне І місце. По завершеню Фестивалю переможці були нагороджені грамотамиобласного Департаменту освіти і науки.
        
Джерело:http://nordbess-news.cv.ua/

Джерело:http://nordbess-news.cv.ua/

3. Фестиваль української народної іграшки.

28 лютого 2018 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулася обласна виставка-конкурс української декоративної творчості у номінації «Традиції української народної іграшки». Учасники представляли домашню роботу – традиційну українську іграшку, як предмет певного функціонального призначення. Лялька-мотанка, іграшки з лози, кераміки, дерева, соломи та цікаві театралізовані представлення власних витворів мистецтва – це все презентували більше ніж півсотні учасників з усієї Буковини. Серед них – вихованки гуртка «Сувенірний» Новодністровського будинку дитячої творчості Півень Анастасія та Власюк Анна, які представили ляльку-мотанку «Пасхальна голубка».
     Готуючись до конкурсу, Здібняк Світлана Григорівна, керівник гуртка «Сувенірний», невипадково обрала саме Великодню обрядову ляльку, адже:

Свято Пасхи недалечко,
Люди звичай бережуть, –
Розмальовують яєчка,
Пишні пасочки печуть.
Святкування йде віками, –
Це такі чудові дні:
В гості йти, під рушниками
Страви нести запашні.

      А ще на Великдень люди вітають один одного з воскресінням і дарують писанки та оберегові ляльки з побажанням щастя й любові в родині. До Вербної неділі і Великодня виготовляли ляльку-голубку, яка символізувала відродження.
Покинута й забута,
В минувшину закута,
Внизу життя на сходинках
Маленька лялька-мотанка.
Та не іграшка вона –
Душа вона народна.
Геть викинутий за поріг
Наш український оберіг.
А до рук її візьміть
І до серця пригорніть
Ляльку прадідів забуту –
Це дорога у майбутнє.

     Отже, з ниток, клаптиків тканини та майстерного складання оберіг є для родини для щасливого життя! Історія ляльки-голубки дуже цікава. І як добре, що вихованці Новодністровського БДТ відтворюють давні звичаї виготовлення й дарування обрядових й оберегових ляльок-мотанок.
     Варто зазначити, що педагогічний колектив НБДТ – це команда творчих людей. І так уже ведеться, що  готуючись до конкурсів чи виховних заходів, ми поспішаємо на допомогу один одному, спільно працюємо на результат. Хочу відзначити усіх, хто долучився до підготовки наших вихованок до конкурсу, а саме: Здібняк С.Г., керівника гуртка «Сувенірний», Громову С.М., керівника театрального гуртка, Чайку О.В., керівника зразкового художнього колективу вокального гуртка, Трофанюк О.В., керівника гуртка «Бісероплетіння», Пашкову Н.П., керівника гуртка «Художня обробка соломки», Паламарчука В.С., акомпаніатора, бо саме їхня співпраця забезпечила перемогу Ані й Насті – дівчатка зайняли ІІ місце в обласному конкурсі української декоративної творчості.
      
С. Долинна, заступник директора НБДТ
       Джерело: http://novod.info

Джерело: http://novod.info

Додано: 01.03.2018 в 22:58

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери