Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Ламінувати документ, чи ні?
Добавив: DRACS
Оцінка:

Ламінування документів - спосіб захистити їх від впливу вологи, розривів та інших механічних пошкоджень. При ламінуванні аркуш паперу покривається тонким шаром спеціального пластику під впливом високої температури. Ця технологія дозволяє зберегти зовнішній вигляд документів, що не мають твердих і щільних обкладинок, однак без пошкодження розламінувати останній неможливо.

Свідоцтво про народження - один з найбільш затребуваних для ламінування документів. Однак при отриманні закордонного паспорта, міграційна служба повинна поставити на свідоцтво про народження відповідну відмітку, а на заламінованому документі це неможливо.

Збираючись працевлаштуватися, навчатися або оформити шлюб за кордоном, завжди потрібно пам'ятати про підготовку потрібного пакету документів, адже будь-яка іноземна установа, будь то посольство, консульство або інше відомство, може вимагати певні документи, наприклад:

На перераховані вище документи, і не тільки, щоб вони мали юридичну силу за кордоном потрібно проставляти штамп апостиль. Цей штамп визнаний в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції і є універсальним для кожної з них. Це означає, що апостиль на свідоцтво про народження, зроблений, наприклад, для Іспанії, буде дійсним у Франції, Канаді, Чехії та інших державах. Користуючись нагодою, нагадуємо, що такий штамп проставляється майже у всіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану України.

Апостилюванню не підлягають ламіновані документи. Адже штамп апостиля прошивається до документа на окремому аркуші. Якщо свідоцтво заламіноване, необхідно отримувати дублікат.

Щоб зберегти свої документи в хорошому стані на довгі роки, ви можете їх зберігати у звичайному файлі, який обрізати по контуру свідоцтва під лінійку нагрітим гострим предметом, що дозволить провести в домашніх умовах самостійне ламінування, але при потребі легко зняти з документа.

Отже, ламінувати документ, чи ні?

Для початку Вам необхідно розібратися, можна ламінувати конкретний документ чи ні. У законодавстві прямої заборони про неможливість приймати такі документи немає. Однак не кожен нотаріус або посадовець візьме ламінований документ. Адже закон зобов’язує працювати з оригіналом документа, а під ламінатом неможливо встановити їх справжність. Також, на такі документи неможливо поставити штамп чи відмітку.

Тому, будьте готові до того, що Вас попросять робити дублікат.

 

Начальник Сокирянського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Ткач С.А.

Додано: 18.09.2017 в 10:51

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери