Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:
Новини ОТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Буковинське віче
Добавив: kuman
Оцінка:

1. Звернення голови райдержадміністрації Петра Бескупського та голови районної ради Василя Козака з нагоди відзначення 99–ї річниці Буковинського віча.

                                                   Шановні жителі Сокирянщини!
        Сердечно вітаємо вас з нагоди 99-ї річниці однієї з найвизначніших подій в історії рідного краю – Буковинського народного віча, яке переконливо продемонструвало волю наших краян до етнічної та територіальної консолідації і відкрило шлях до спільної боротьби за єдність нації.
        Ухвала Буковинського народного віча була і залишається вагомим доленосним актом волевиявлення жителів Північної Буковини щодо прилучення території нашого краю до України. Значимість цієї події для державного рівня є визнання величезної її ваги в процесі українського державотворення.    
       Буковинське віче задекларувало принцип рівноправності національних меншин на території краю, узагальнивши давні традиції міжнаціональної злагоди та порозуміння між людьми різних мов, звичаїв, культу та традицій, закріпивши у свідомості світової спільноти уявлення про Буковину, як успішну модель міжетнічних взаємин.
       Віримо, що й сьогодні, в часи, коли з’явилося багато охочих розхитувати державний човен, мудрі, розважливі і помірковані буковинці, котрі повсякчас демонстрували готовність і прагнення до територіального та духовного єднання, подаватимуть приклад політичної, міжнаціональної та міжконфесійної згоди, громадянського миру та суспільної злагоди.
      Нехай же звитяжна боротьба українців Буковини у листопаді 1918 році, за свою незалежність і державність додає нам зараз більшого завзяття, наполегливості, творчої праці у розбудові нової, вільної, суверенної України.
      Від імені районної державної адміністрації і районної ради вітаємо вас, шановні жителі Сокирянщини, із славним святом. Щиро бажаємо кожній родині здоров’я, щастя і добробуту.

 

2. Громадськість Сокирянщини відзначила 99 – у річницю Буковинського віча та привітала працівників соціальної сфери з професійним святом.

     З нагоди відзначення 99 – ї річниці Буковинського віча  та Дня працівників соціальної сфери, сьогодні в районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочисті заходи.
     3 листопада 1918 року у Чернівцях відбулося Буковинське віче, яке  проголосило бажання народів, що населяли Буковину, приєднатися до Західно-Української Народної Республіки. Майже століття тому українці Буковини зуміли об’єднатися та внести в світове суспільство нову течію – націоналізм і патріотизм.
      Як стверджували очевидці тих історичних подій такої настільки об’єднуючої та патріотичної атмосфери як під час Віча, Буковина донині не знала. Тож, вітаючи присутніх з визначною подією для буковинців голова райдержадміністрації Петро Бескупськийзазначив, що тоді люди виявили свою волю та для того щоб вона відбулася треба було докласти  великих зусиль. Між Буковинським віче та проголошенням Незалежності України пройшло 73 роки та ідея Незалежності не згасала ніколи. І сьогодні за її досягнення треба знову боротися. Мабуть доля така українців – боротися за свою волю і соборність. «Вумовах складного сьогодення маємо всі разом зберегти незалежність та цілісність нашої країни», - наголосив він.
      Відтак, про значимість роботи працівників соціальної сфери говорили  голова райдержадміністрації Петро Бескупський та голова районної ради Василь Козак. Керівники району подякували всім за чуйність, відданість справі, доброту та увагу до проблем інших людей. Побажали здоров’я, терпіння та достатку. Лунали вітання з нагоди свята та дня народження «Заслуженому працівнику соціальної сфери України» Софії Іванівні Чоп. Багатьох працівників цієї важливої та гуманної професії було відзначено грамотами обласної та районної влади.
      Опісля всіх присутніх вітали аматори сцени.

      Джерело: Сайт РДА

3. Заходи з нагоди 99-ї річниці Буковинського віча.

      Є в історії буковинського краю дата, про яку ми з вами повинні завжди пам’ятати. Події 3 листопада 1918 року вразили серця багатьох українських патріотів, які хотіли приєднання нашої зеленої Буковини до українських земель.
    З 1 по 6 листопада 2017 року в Сокирянському ВПУ відбулись заходи, приурочені подіям Буковинського віча.
     Разом з викладачами історії Баланом В.О. та Михайлевською Г.Б. учні ІІ-х курсів мали змогу здійснити віртуальну екскурсію он-лайн архівними та музейними  установами Чернівців.
   Вихователь гуртожитку Коляденко Н.В. провела з ученицями інформаційне спілкування: «Буковинське народне віче. Проголошення возз’єднання українських земель.»
      З тематичною виставкою учні та студенти училища мали змогу ознайомитись в приміщенні бібліотеки, яку організувала Чумак А.В.
       Також долучилась до створення інформаційних блискавок голова Ради учнів Богач Катерина.
     Ухвала Буковинського народного віча 3 листопада 1918 р. – визначний документ українського державотворення. Як і у 1918 році, так і тепер, подія мала і має вагоме значення – як елемент глобального процесу, як свідчення вміння буковинців якісно і оперативно реагувати на виклики історичного моменту.
     «На остаток із стихійною силою грянуло гасло народу: «Хочемо до України!» – зі спогадів О. Поповича.

​​​​​​​Джерело: Сайт міської ради

 

Додано: 03.11.2017 в 19:16

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери