Меню

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Адмінреформа
Добавив: kuman
Оцінка:

1. Думка жителів Сокирянського району буде врахована максимально.

      На цьому наголосив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, звертаючись до учасників засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району, яке відбулося сьогодні, 20 вересня. В засіданні взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Маркевич,  голова Сокирянської районої ради Василь Козак, члени обласної міжфракційної робочої групи. Під час засідання було заслухано та обговорено інформацію сільських голів та уповноважених представників двадцяти сіл Сокирянського району.
     Так, представники сіл Романківці, Грубна, Братанівка, Вітрянка, Волошкове, Гвіздівці, Кормань, Кулішівка, Лопатів, Михалкове, Непоротове, Галиця, Олексіївка, Селище, Сербичани та Шебутинці заявили про бажання їх жителів увійти до складу Сокирянської об’єднаної територіальної громади. На користь цієї позиції виступаючі навели той факт, що у м.Сокирянах свого часу були сконцентровані абсолютно всі об’єкти соціально-економічної інфраструктури району, дольову участь у зведенні яких у той чи інший спосіб взяли абсолютно всі села, доля яких так чи інакше була пов’язана з будівництвом Дністровської ГЕС. Також, за словами уповноважених представників, для жителів вказаних сіл простіше дістатися до м.Сокирян, оскільки дорожня мережа району не є розгалуженою.
      Водночас уповноважені представники сіл Ожеве, Ломачинці, Василівка та Білоусівка заявили про те, що їх односельчани висловилися на користь приєднання до Новодністровської об’єднаної територіальної громади, яка у зв’язку із відповідною позицією Центральної виборчої комісії України не отримала дозвіл на проведення виборів.
     Відтак учасники засідання обговорили низку питань, пов’язаних із запровадженням у районі децентралізації державної влади, зокрема, в частині фінансування галузі освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.
     «Зважаючи на все зазначене вище, закликаю окремих політиків, які можливо хотіли би створити на Сокирянщині громади, як то кажуть «під себе», відмовитися від таких ідей. Ключовий принципом в процесі об’єднання територіальних громад – добровільність. Тому застерігаю усіх учасників цього непростого процесу від спокуси ігнорувати думку та волевиявлення жителів тих чи інших громад. Також хочу ще раз наголосити – Чернівецька обласна рада прийматиме рішення про схвалення змін до перспективного плану виключно в рамках чинного законодавства та в інтересах людей. Для любителів підкилимних ігор додам: жодні кулуарні домовленості не пройдуть, все буде відкрито та прозоро, думка жителів Сокирянського району буде врахована максимально», – наголосив у свою чергу Іван Мунтян, звертаючись до присутніх.
       
Прес- служба Чернівецької обласної ради.

2.  Романківці мають шанс ввійти до Вашковецької ОТГ(відео).

       У середу, 20 вересня, на засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району обговорювались можливі проекти територій ОТГ на територій району. 
    Відтак представники сіл Грубна, Братанівка, Вітрянка, Волошкове, Гвіздівці, Кормань, Кулішівка, Лопатів, Михалкове, Непоротове, Галиця, Олексіївка, Селище, Сербичани та Шебутинці заявили про бажання їх жителів увійти до складу вже створеної Сокирянської об’єднаної територіальної громади.  Ломаченці, Білоусівка, Василівка та Ожеве скоріше за все ввійдуть до складу Новодністровської ОТГ. 
         А от доля найбільшого села Сокирянського району – Романківців ще не відома. Тут можливі два варіанти: Вашковецька або Сокирянська ОТГ. 
      Тож наразі від самих романківчан та депутатів їх сільської ради залежить майбутня доля села. Або ввійти з сусідніми селами до Сокирянської ОТГ, або працювати на розбудову інфраструктури Вашковецької об’єднаної територіальної громади.

Відео громадських слухань в с.Романківці.

 

Джерело: Сайт http://nordbess-news.cv.ua

      На громадські слухання в селі Романківці Сокирянського району, що відбулись 24 вересня, було винесене єдине питання: "Про децентралізацію села". 
     Запрошені представники обласної влади та експерти - заступник голови ОДА ВАсиль Гостюк, директор Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук, регіональні консультанти Асоціації міст України Ігор Бабюк та Євген Прокопець - поінформували присутніх про хід реформи місцевого самоврядування, особливості функціонування об'єднаних громад, роз'яснили питання, які викликали інтерес учасників слухань. 
     Мешканці довго обговорювали перспективи села в сфері об'єднання - адже донині в Романківцях не було остаточної думки щодо конфігурації об'єднання. Слушно було зауважено, що відповідно до вимог Методики формування громад таке потужне село може претендувати на центр громади; водночас поруч вже 2 роки функціонує сусідня Вашковецька громада. 
      Основною тезою, яку доносили до людей було те, що утворення ОТГ - це добровільна справа самої громади, і ніхто не зможе за них вирішити долю їхнього села. Очевидно, що це не останнє слухання, якого потребує громадськість, аби прийняти неупереджене і зважене рішення.

 

 

Джерело: Сайт міської ради

3. Є ще одна обіцянка, що консолідовану думку громади Сокирянщини почують і врахують.

    20 вересня на Сокирянщині голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян разом з ще кількома  обласними обранцями вивчав бажання місцевих громад  щодо продовження об’єднання. На засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району, було заслухано та обговорено інформацію сільських голів та уповноважених представників населених пунктів Сокирянщини. Як зауважив Іван Миколайович, напередодні  розгляду Чернівецькою обласною радою внесення змін до перспективних планів формування територіальних громад Чернівеччини,  він особисто хотів вивчити думку представників громад.
     Незважаючи на  супротив Сокирянського міського голови та ще кількох депутатів районної ради, представники населених пунктів   Грубна, Братанівка, Вітрянка, Волошкове, Гвіздівці, Кормань, Кулішівка, Лопатів, Михалкове, Непоротове, Галиця, Олексіївка, Селище, Сербичани та Шебутинці вкотре заявили про бажання їх жителів увійти до складу Сокирянської об’єднаної територіальної громади. Сільський голова села Романківці Валерій Ваданюк, в свою чергу, запевнив, що більшість романківчан хотіли б, щоб їх село було центром ОТГ, в іншому випадку  – вони за об’єднання з Сокирянами. На користь цієї позиції виступаючі навели той факт, що у м.Сокирянах свого часу були сконцентровані абсолютно всі об’єкти соціально-економічної інфраструктури району, дольову участь у зведенні яких у той чи інший спосіб взяли абсолютно всі села, доля яких так чи інакше була пов’язана з будівництвом Дністровської ГЕС. Також, за словами уповноважених представників, для жителів вказаних сіл простіше дістатися до м.Сокирян, оскільки дорожня мережа району не є розгалуженою.
  Депутат Чернівецької обласної ради Лілія Бортич повідомила, що жоден з трьох запропонованих раніше проектів змін до перспективного плану формування територіальних громад  Сокирянського району не був поданий на розгляд облради, така ж ситуація ще в кількох районах області,  саме тому депутати обласної ради Чернівеччини перенесли прийняття доленосних рішень.
      Підсумовуючи,  голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян зазначив, що, на його думку, основним принципом продовження впровадження реформи децентралізації має бути добровільність, і тому при затвердженні радою перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району, максимально буде враховано думку жителів Сокирянщини. Продовжуючи, Іван Миколайович зауважив, що   окремі політики намагаються всіма силами створити на Сокирянщині громади, як то кажуть,  «під себе», однак Чернівецька обласна рада прийматиме рішення про схвалення змін до перспективного плану виключно в рамках чинного законодавства та в інтересах людей, жодні кулуарні домовленості не пройдуть, все буде відкрито та прозоро.

Джерело: Сайт http://nordbess-news.cv.ua

Джерело: Сайт http://nordbess-news.cv.ua

4. Мунтян починає грати в одну дудку з Козаком?

      У Сокирянах відбулася таємна нарада, де обговорювали зміни в перспективний план тер-громад, вигідний князькові...
      Сьогодні, 20 вересня в сесійній залі Сокирянської районної ради відбулася таємна зустріч робочої групи з числа депутатів обласної ради по питаннях змін до перспективного плану об'єднання громад на чолі з головою обласної ради Іваном Мунтяном, відповідно з "робочою групою" Сокирянського району на чолі з головою районної ради Василем Козаком.
     Зустріч таємна, тому що традиційно на неї не запросили представників вже створених Сокирянської та Вашківецької ОТГ та юридично утвореної Новодністровської ОТГ, а представника Сокирянської газети "7 днів" намагалися на цю зустріч не впускати... Тож цілком логічно, що мова йшла про варіант змін в перспективний план, який безустанно намагається реалізувати Василь Васильович...
    Сам факт проведення цієї зустрічі в такому форматі, наштовхує на думку, що голова Чернівецької обласної ради І.Мунтян повністю підтримує голову Сокирянської районної ради (колишнього однопартійця) В.Козака та його компанію у його "благих" намірах створити велику громаду та зберегти контроль над районом...
     
Ігор НАЖИГА, депутат Сокирянської районної ради
      Джерело: Сайт міської ради

5. Ломачинецький телепат справно відробляє бурбаковські грошенята (ВІДЕО). 

  Блискавично виконуючи «методички покровителів», відреагував у своєму стилі новодністровський посадовець, наш відомий і знаний  «пилип з конопель» Ігор Нажига, розмістивши на «самому правдивому Інтернет ресурсі» нісенітницю про засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району,  в якому взяв участь голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян та ще кілька обласних обранців.
     Не перебуваючи навіть у залі засідань, в кращих традиціях Соловйова-Кисельова, Ігор звинуватив всіх і вся у смертельній зраді реформи децентралізації – у Сокирянах відбулась таємна зустріч, нікого не запросили, нікого пустили, і взагалі голова обласної ради діє в угоду Козаку.
    Спеціально для ломачинецького збирача слухів та пліток повідомляємо, що засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територіальних громад Сокирянського району та приїзд голови Чернівецької обласної ради було анонсовано заздалегідь. На засідання робочої групи у зал засідань райради пропускали всіх без виключення, відтак у її роботі взяли участь навіть пересічні громадяни, які теж мали змогу висловити свою думку. Був присутній у залі і представник Сокирянської ОТГ – Олександр Гринюк, який, як завжди, непрофесійно зафільмував  її хід на свій телефон, десь з-за спин сидячих, хоча міг сісти в перших рядах.
     Крім того, висвітлювати засідання виявили бажання прес-служба Чернівецької обласної ради, журналісти телеканалу «Чернівецький промінь», Телерадіоорганізації «Сокиряни» та газети «Дністрові зорі», а от представників Сокирянської газети “7 днів”, яких нібито  намагалися на цю зустріч не впускати, взагалі не було цього дня в райраді.
     Тож розміщуємо повний відеозапис засідання робочої групи, переглянувши який, всі можуть переконатись, що  цілком логічно мова йшла про варіант змін в перспективний план, який бажають жителі Сокирянщини, а не безустанно намагається реалізувати Василь Васильович…
     Щоб  подібні факти не «наштовхували» Ігора Нажигу на якісь думки, йому  самому треба брати участь в  заходах, а потім вже висвітлювати. А то чув дзвін, а не знає,  де він.

Джерело: http://nordbess-news.cv.ua

Додано: 21.09.2017 в 19:57

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери