Меню

Категорії розділу

Новини району
Бессарабський портал:
Новини РДА:
Новини МТГ:

Курси валют


Веб-посилання

Хто онлайн

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика

Besucherzahler
счетчик посещений

Земля селянам.
Добавив: kuman
Оцінка:

 Ігор Баб’юк: «Уряд схвалив законопроект, який дозволяє ОТГ розпоряджатися своїми землями. Тепер податкові надходження за використання земель, що знаходяться поза межами населених пунктів, можуть складати до 10% бюджетних надходжень».

      6 вересня 17 р., на засіданні Уряду схвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин». Законопроект передбачає розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділення сільських, селищних, міських рад ОТГ повноваженнями розпоряджатися землями державної власності в межах території відповідних територіальних громад.
      На сьогоднішньому засіданні Уряду Премʼєр - міністр України Володимир Гройсман сказав: «Сьогодні ми внесемо його (законопроект) у Парламент, і будемо просити Парламент розглянути його наступного пленарного тижня. Це потрібно, аби громади мали повне право розпоряджатися землями поза межами своїх населених пунктів. Законопроект очікують давно».
     Проект закону підготовлено Мінрегіоном на основі розробленого Асоціацією міст України в рамках Проекту ПУЛЬС законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності».
ДЕТАЛІ:
   
    Уряд схвалив законопроект, який дозволяє ОТГ розпоряджатися своїми землями , - Зубко
  Мінрегіон розробив простий і зрозумілий законопроект, яким об’єднаним територіальним громадам надається право розпоряджалися землями державної власності в межах своєї території. Цього законопроекту давно чекають всі ОТГ. Він посилить спроможність та інвестиційну привабливість громад.
      Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у ході засідання КМУ прокоментував норми cхваленого Урядом законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території ОТГ».
     «Ми надаємо потужний ресурс і новий поштовх для розвитку територіальних громад. Право розпоряджатися землями державної власності, вирішувати питання забудови, визначати належну базу оподаткування дозволить залучати в ОТГ інвестиційні кошти під інфраструктурні проекти та ефективно ними управляти. Це – важливе рішення в рамках децентралізації і підсилення можливостей громад», - зазначив Геннадій Зубко.
   Віце-прем’єр пояснив, що згаданий законопроект пропонує зміни до Земельного кодексу, Законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі», надаючи низку додаткових повноважень сільським, селищним, міським радам ОТГ. Серед таких повноважень      - право розпоряджатися землями державної власності, передачі таких ділянок у користування та власність громадян і юридичних осіб, зміну цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих у території об’єднаних територіальних громад. Окрім того, законопроект визначає перелік земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність та визначає термін «територія територіальної громади».
      Так, у держави залишаються повноваження з розпорядження стратегічно важливими земельними ділянками:
     - природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення під об'єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення;
      - на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна державної власності;
      - які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій (у тому числі землі лісогосподарського призначення, оборони).

       Коментар консультанта з місцевого економічного розвитку АМУ Ігоря Баб’юка:
     «Перед головами та депутатами рад об’єднаних територіальних громад впродовж року постає постійна проблема пошуку додаткових джерел наповнення місцевого бюджету, досягнення стійкого економічного зростання громади. А тому законопроект запропонований АМУ та Мінрегіоном щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин є архіважливим. Податкові надходження за використання земель, що знаходяться поза межами населених пунктів можуть складати до 10% бюджетних надходжень – а це кошти, які можна використовувати на розвиток громади. Ми можемо також говорити про оподаткування майна та податок на доходи фізичних осіб мешканців громади, які працюють на підприємствах, що знаходяться поза межами населених пунктів».

Джерело: Сайт "Букінфо"

Додано: 09.09.2017 в 00:55 | Переглядів: 94 | Категорія: Центральні новини | Коментарі: 0

Имя *:
Email:
Подписка:
Код *:
Останні новини

Співпраця
Запрошуються для роботи на сайті "Сокирянські новини". 
Для ознайомлення з умовами натисніть ТУТ

Погода

Пошук

Наш банер

Банери